Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to znakomity środek ażeby w dość okrojonym czasie dostać poważną kwotę pieniędzy. W minionym czasie stały się one coraz to w większym stopniu atrakcyjne a krąg zadowolonych klientów wzrasta w stałym rytmie.

Jakiego rodzaju warunki powinno się spełnić aby pozyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności trzeba wskazać, że wskazane jest być właścicielem ustalonej partii gruntu tj. działki. Nasze uprawnienie do nieruchomości winno być ustalone dokumentem a w dziale II ksiąg wieczystych winniśmy widnieć jako jedyni właściciele (jeśli jest kilku współwłaścicieli to wymuszona jest ich zgoda przy spisywaniu umowy). można spróbować tutaj

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona żadnym prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości jest zależna finalnie suma przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest relatywnie wyższa aniżeli np. gruntu rolniczego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wysokości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest równie trwałe.
Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org
Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna bowiem do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron zdobywa pewność, że wszelkie kwestie od strony prawnej zostaną zrealizowane z właściwą pieczołowitością.