Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny środek żeby w dość krótkim czasie otrzymać sporą kwotę środków finansowych. W minionym czasie stały się one coraz to w większym stopniu atrakcyjne a krąg usatysfakcjonowanych klientów wzrasta w trwałym tempie.

Jakie warunki wypada osiągnąć aby uzyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności należy określić, że należy być właścicielem konkretnej partii terenu tj. parceli. Dzierżone przez nas uprawnienie do nieruchomości winno być stwierdzone dokumentem a w dziale II ksiąg wieczystych musimy widnieć jako jedyni właściciele (jeżeli jest paru współwłaścicieli to wymuszona jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza okoliczność to taka w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności finalnie kwota przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest relatywnie większa niźli np. gruntu rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w większej wysokości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna dlatego, że do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron dostaje pewność, że wszystkie kwestie od strony prawniczej zostaną zrealizowane z należytą starannością.