Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Renomowany magazyn o problematyce finansowej opisał w ostatnim tygodniu informacje statystyczne z których wypływa dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz to większa ilość Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z prawidłową obsługą swojego zadłużenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest należyta pomoc. 1-dną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na takową pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim wypada zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. Jeżeli nie spłaca swoich zadłużeń to faktycznie w każdym banku dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Jednak takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak karkołomne sytuacje.

Naczelnym typem pomocy z jakiej to posiadają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową zaletą jest to, że nikt nie kontroluje informacji zamieszczonych w tzw. bazach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie nawiązane między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Wobec tego też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub parcelę to o taką pożyczkę posiadamy możliwość się starać.