Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda jednostka, która choć raz w całym swym życiu miała do czynienia z bankami z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z terminologii finansowej, który przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te zasadnicze terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki aby taktyka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to wejście mogą mieć jedynie banki. Trafią do niej dane o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które zdobywamy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość dostać bez weryfikacji danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze spłatą swych zobowiązań i dość często mają duże spóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.