Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W tej chwili w naszym państwie stopień bezrobocia utrzymuje się niestety na stosunkowo wysokim pułapie (aktualnie jest to mniej więcej 12 proc.). Trudno mówić o wiarygodności statystyk niemniej jednak wolno nam przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja jednostek nieposiadających pracy jest o tyle kłopotliwa, że z jednej strony nie mają zarobków a z 2-iej nie mają szansy zaciągnąć jakiegokolwiek kredytu mając tylko zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w minionym czasie pojawił się na rynku usług finansowych nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Będzie to z pewnością wspaniała informacja dla każdej osoby, jaka nie posiada pracy a nadchodzą u niej niespodziewane wydatki np. potrzeba wymiany piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to charakterystyczny typ kredytu a któregoż dostanie wiąże się z szeregiem wymogów jakie pozostaje spełnić. W 1szej kolejności trzeba zakomunikować, iż tego typu kredyt to standardowe zobowiązanie prezentowane na podstawie podpisanego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, że ze względów obiektywnych poświadczenia o przychodach uzyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, własnym podpisem potwierdzamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca dostajemy kwotę 2 tys. zł przychodu na rękę. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w bankach w trakcie starania się o pożyczkę).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny też dla osób które to nie posiadają formalnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie czarujmy się, wielu Polaków pracuje ale odbywa się taki proceder bez odprowadzania żadnych składek.