Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Funkcjonujemy w systemie konsumpcyjnym. Możemy to zaobserwować każdego dnia, oglądając tv, serfując po Sieci internetowej i czytając bieżącą prasę. Z każdego obszaru napastują nas propozycje marketingowe, które to pobudzają do zakupienia nowego auta lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze rok wstecz było ostatnim krzykiem technologii, dziś jest już anachroniczne. W jaki sposób zdołamy coś nabyć jeśli nasze honorarium na to nie daje szansy. Znakomitym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili jesteśmy wstanie zadać wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych artykułów finansowych, które to są proponowane na naszym własnym rynku finansowym”? Fundamentalnym pojęciem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż z reguły jeżeli staramy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to będziemy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle kluczowe, że na tego rodzaju dokumencie są widoczne potencjalne obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Gdy bank widzi taką wzmiankę to oczywistym jest, iż kredytu w jakimkolwiek przypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja przeznaczona przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego zarobku (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego typu są udzielane z reguły przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. przedsiębiorstwa chwilówkowe.