Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W aktualnych czasach wysoce zwiększyła się wartość informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i umie zrobić pożytek z tej informacji jest bardzo pożądanym typem pracownika na naszym rodzimym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam też wysoko przydatna w prywatnym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się szokiem wiadomość, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko przez bank ale również poprzez osobę prywatną.

Ogólnie damy radę wyróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obie nazwy). Występują między nimi konkretne rozróżnienia, które posiadam nadzieję niniejszy artykuł uwydatni. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na zakupienie domu, kupienie mieszkania itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób sprecyzowany w umowie kredytowej. Bank pragnąc ubezpieczyć spłatę przyznanego kredytu określa warunek polegający na dokonaniu wpisu w części IV KW nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Oprócz tego pożyczkodawca może się zabezpieczyć przez zapis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II ksiąg wieczystych- własność.