Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to wyśmienity środek tak by w dość okrojonym czasie zdobyć sporą kwotę środków finansowych. W ostatnim czasie stały się one coraz w wyższym stopniu znane a krąg zadowolonych klientów rośnie w ciągłym tempie.

Jakiego typu wytyczne należy osiągnąć aby uzyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności należy określić, że należy być właścicielem konkretnej części terenu tj. parceli. Nasze prawo do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w kategorii II KW powinniśmy widnieć jako jedyni właściciele (jeśli jest kilku współwłaścicieli to konieczna jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, doskonała okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV KW).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności ostatecznie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest stosunkowo większa niźli np. obszaru rolniczego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wysokości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest równie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna albowiem do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron dostaje gwarancję, że wszystkie sprawy od strony prawniczej zostaną zrobione z należytą pieczołowitością.