Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nowoczesną ofertą na naszym rynku ofert kredytowych. Chociaż w swojej własnej konstrukcji przypomina już świetnie nam znajome kredyty bankowe oferowane przez typowe banki. Warto jednakże wskazać na szereg istotnych rozbieżności.

1-wsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie przekazać sumy wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. W większości wypadków jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Sprawdzanie historii kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe chcąc utrzymać zdrową politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu mogą mieć, chociaż statystyczne przesłanki aby zakładać, że kredyt będzie spłacany w sposób należyty.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na trochę odmiennych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem opcji przetestowania potencjalnej osoby która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do fundamentalnego narzędzia jakim dysponują banki. Z związku z tym wymagane jest używanie stałych zabezpieczeń spłacenia pożyczki